Lady Gaga kimdir
Çılgın kıyafetleri, seksi sahne şovlarıyla adından sıkça söz ettiren Lady Gaga’nın...
| 9 Eylül 2012, Pazar

Lady Gaga kimdir

Çılgın kıyafetleri, seksi sahne şovlarıyla adından sıkça söz ettiren Lady Gaga’nın gerçek ismi Stefani Joanne Angelina Germanotta. Sahne ismini ise Queen’in “Radio Ga-Ga” isimli parçasından alıyor.

İtalyan asıllı bir ailenin ilk çocuğu olan yıldız 1986 yılında New York’ta doğdu. 4 yaşında piyano çalmaya başladı ve piyano ile ilk bestesini 13 yaşında yaptı.

14 yaşına geldiğinde gece kulüplerinde canlı performans vermeye başlamıştı.

Katolik okuluna devam etti. 17 yaşında dünya üzerinde sadece yirmi kişinin sahip olabildiği, Tisch Sanat Okulu’na erken kabul edilme hakkını kazandı.

Kariyerinin ilk yıllarında striptiz kulüplerinde go-go dansı yaptı. New Kids On The Block, Pussycat Dolls gibi grupların arkasında dans etme fırsatı buldu.

2008 yılında ilk albümü olan The Fame’i piyasaya sürdü ve kısa sürede 2 milyon kopyanın üzerinde sattı.

Albümün ilk single’ı Just Dance ile Grammy Ödülleri’nde aday oldu ancak kazanamadı. Mart 2009’da ilk Kuzey Amerika turnesine çıktı.

Tarzını oluştururken kendisine David Bowie, Queen, Michael Jackson ve Madonna’yı örnek aldığını söyleyen Lady Gaga, Donatella Versace’yi ise ilham perisi olarak adlandırıyor.

Çılgın şarkıcının kamuoyunu şaşırtan bir diğer açıklaması ise cinsiyetiyle ilgili. Bir dönem hermafrodit yani çift cinsiyetli olduğunu belirten sanatçı buna karşılık her zaman kendisini kadın gibi hissettiğini söylüyor

Yorumlar

Hoş Geldiniz Sitemize!

Merhaba Degerli Ziyaretci Bulunduğunuz Web Sayfası Devren  Satılıktır. ilgilenirseniz bizimle iletişime geçe biliğrsiniz.

   Uyğun Bir Fiyat Karşılığı Teslim Edilcektir Alan Adı , Wordpres ve Sohbet                                           Sayfası Hepsi Devir Edilcektir..

İçerisinde bulunan makale yorumlar dokunulmaksızın alan kişiye verilcektir.

Bizlere Nasıl Ulaşa Bilirsiniz…

Alt Kısımdaki İletişim Araçlarını Kullanarak Ulaşabilirsiniz…

Gsm Numaralarımız :  +90 544 763 67 28

Gsm Numaralarımız : +90 850 304 25 81

Skype Adresimiz: Ruyapanel

Gmail Adresimiz: pendikwbh@gmail.com

Web Sayfamız : https://www.ruyapanel.com/